افرند توسکا

تعداد عکس: 5
مؤسسین شرکت افرندتوسکا از دهه 80 میلادی فعالیتهای مطالعاتی خود را با بهره گیری از متخصصان داخلی آغاز نمودند . اهداف مطالعات این گروه تحقیق بر روی انواع زئولیتهای ایران متمرکز گشت . با کشف معادن سطحی زئولیت حاوی رگه هایی با خلوص بالا در مناطق مختلف کشور بویژه در استان های سمنان و آذربایجان شرقی مطالعه بر روی کار برد آنها ، روشهای استخراج و فرآوری زئولیتها با به انجام رساندن طرحهای تحقیقاتی متعدد در قالب پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه یافت . در نهایت با بدست آمدن یافته های جدید در موارد متعدد مصرف نوعی خاص از زئولیت فرآوری شده به نام کلینوپتیلولایت در صنایع پرورشی دام ، طیور و آبزیان همچنین در کشاورزی فعالیت موسسین این شرکت وارد مرحله جدیدی شد . زئولیت فرآوری شده افرند توسکا با نام تجاری آنزیمیت و کشاویت به مصرف کنندگان معرفی و از سال 1373 شمسی ( 1993 میلادی ) در بازار مصرف عرضه گردید .
ابتدا ، در سال 1372شمسی ( 1992 میلادی ) شرکت افرند توسکا ثبت و با در اختیار گرفتن معادن استان های سمنان و آذربایجان شرقی استخراج و فرآوری زئولیت کشف شده آغاز گردید و با ابداع روشهای نوین فرآوری ضمن به ثبت رساندن آن در اداره ثبت اختراعات و اکتشافات و دریافت مجوز تولید از سازمان دامپزشکی کشور ، تولید انحصاری این ماده در ایران جهت مصرف در خوراک دام ، طیور و آبزیان در انحصار شرکت افرند توسکا قرار گرفت بدین طریق با گسترش فعالیتهای اقتصادی شرکت افرند توسکا سراسر کشوز تحت پوشش توزیع محصول قرار گرفت .
انجام طرحهای تحقیقاتی متعدد سودمند بودن مصرف این ماده را در خوراک دام و طیور و آبزیان به اثبات رساند که با توجه به قیمت مناسب و آگاهی از خواص متعدد و مفید آن ، به سرعت از آنزیمیت در بازار استقبال بعمل آمد. برگزاری همآیش های متعدد در سراسر کشور و شرکت در اکثر نمایشگاههای تخصصی دام و طیور سبب آشنایی بیشتر مصرف کنندگان با موارد مصرف و تاثیرات سودمند آن شد . به نحوی که هم اکنون ماهانه هزاران تن از این ماده توسط شرکت افرندتوسکا تولید و به بازار مصرف عرضه می گردد .
زئولیت استخراجی توسط شرکت افرندتوسکا بعد از انجام آزمایشهای مختلف جهت حصول اطمینان از کیفیت و خلوص آن و پس از انجام فرآوری های لازم در اندازه های مختلف مناسب برای حیوانات مختلف دانه بندی گردیده و درپاکتهای دولایه لمینت دار با وزن خالص 40 کیلوگرمی بسته بندی شده و به بازار مصرف عرضه می گردد . شرکت افرندتوسکا تنها شرکتی ایرانی است که مجوز تولید زئولیت جهت مصرف در خوراک دام ، طیور و آبزیان را از سازمان دامپزشکی کشور اخذ نموده است .
هم اکنون کار استخراج از معادن استان های سمنان و آذربایجان شرقی ادامه دارد و محصول استخراج شده در دو باب کارخانه که یکی در سمنان و دیگری در کرج قرار دارد فرآوری ، دانه بندی و بسته بندی شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد .

آدرس :

ایران، کرج، کردان، روستای شنده +ایران، تهران، خیابان توحید، خیابان نادر، پلاک 1

تلفن ثابت :


فکس :


تلفن همراه :


ایمیل :

info@zeolite-afrand.com

سایت :

www.zeolite-afrand.com

اطلاعات تماس کارخانه :

-
مشاهده محصولات