مرغ اجداد ارم

پرورش طیور، جوجه یکروزه گوشتی، مرغداری مادر اجداد، مرغداری مادر گوشتی، مرغداری گوشتی
سابقه تاسیس شرکت اجدادارم به سال 1372 بر می گردد. بعد از انقلاب و پس از شروع جنگ تحمیلی صنعت مرغداری و به خصوص تامین نهاده های آن از قبیل دان، دارو و مرغ مادر در انحصار دولت قرار گرفت و تولید نهائی که همان گوشت مرغ بود در سیستم کوپنی بین مردم توزیع می شد. بعد از پایان جنگ و بازنگری دولت در سیاستهای اقتصادی و در راستای سیاست کاهش نقش دولت در بخش تولید، بویژه در صنعت مرغداری مقرر شد ضمن کاهش تصدی گری دولت در امر تولید جوجه مادر، به بخش خصوصی اجازه فعالیت در این زمینه داده شود. در سال 1372 بنا به پیشنهاد آقای مهندس اسدالله مزینی شرکت مرغ اجداد ارم با شرکت آقای دکتر هوشنگ اسفندیار پور و آقای داوود رنگی تشکیل شد، نام ارم برگرفته از حروف اول نام شرکاء می باشد. با توجه به مجوز تاسیس شرکت که محل تاسیس در استان تهران بود و همچنین با عنایت به اینکه در مقطع سال 1372 قزوین ضمیمه استان تهران شد، زمین واحد که یک باغ قدیمی در روستای اتانک بخش آبیک به مساحت 36000 متر مربع بود خریداری و بلافاصله کارهای ساختمانی آن در فروردین 1373 و با زیر بنای 8500 متر و توان پرورش 21000 قطعه خط D به انضمام خطوط A , B , C شروع شد و در خرداد 1374 جوجه ریزی از نژاد آرین در آن انحام شد. شرکت اجداد ارم اولین شرکت به معنای واقعی بخش خصوصی بود که مجوز فعالیت در این شاخه از صنعت مرغداری را به مرحله عمل رسانید. در سال 1376 واحد دوم با زیر بنای 9500 متر و در قطعه زمینی به مساحت 100.000 متر مربع و توان پرورش 22000 قطعه جوجه اجداد خط D به انضمام خطوط A , B , C در همان منطقه آبیک و در روستای جزمه احداث و در سال 1377 به بهره برداری رسید. متعاقب آن کارخانه جوجه کشی اجداد ارم با خرید ماشینهای جوجه کشی Pas Reform از کشور هلند در 2700 متر زیر بنا و توان پذیرش ده میلیون قطعه تخم مرغ نطفه دار در قطعه زمینی به مساحت 8000 متر در روستای اصغر آباد بخش آبیک احداث و در سال 1378 به بهره برداری رسید.

در سال 1379 با ورود نژادهای جدید توسط رقبای بخش دولتی و شبه دولتی به بازار ایران و اجبار در استفاده از نژاد ارین و ایجاد محدودیت در ورود نژادهای جدید برای بخش خصوصی توسط مقامات وقت وزارت جهاد به مدت 8 ماه فعالیتهای شرکت کند و تا مرحله توقف پیش رفت، لاکن با جدیت مدیریت شرکت و مساعدت وزیر وقت جهاد کشاورزی مجوز استفاده از نژادهای مطرح جهان صادر و این شرکت با انتخاب نژاد آربوراکرز دوره جدیدی از فعالیت خود را شروع نمود. در سال 1382 شرکت سویه جدید آربوراکرز پلاس که نتیجه آخرین تحقیقات شرکت آویاژن می باشد را وارد و در سال 1383 طی یک سمینار یک روزه در حضور بیش از 600 نفز از دست اندرکاران صنعت در سالن آمفی تاتر دانشکده علوم پزشکی ایران برگزار شد به مرغداران معرفی نمود. در سال 1384 شرکت تصمیم گرفت دامنه فعالیت خود را به مناطق شمال کشور گسترش دهد در این سال قطعه زمینی به مساحت 130000 متر مربع در منطقه دودانگه ساری خریداری و واحد سه اجداد با زیر بنای 9500 متر احداث و در مهر سال 85 با جوجه ریزی 23000 قطعه خط D به انضمام خطوط A ,B ,C به بهره برداری رسید. با توجه به نیاز بازار به نژاد پلاس و بارور شدن سیاستهای تبلیغاتی و بازاریابی و آشنا شدن مرغداران با خصوصیات نژاد پلاس و به منظور پاسخگویی به نیاز بازار و مشتریان در سال 1384 شرکت در قالب اجاره و مشارکت در نکاء بهشهر اقدام به جوجه ریزی اجداد آربوراکرز پلاس نمود.

هیئت مدیره شرکت در سال 1385 تصویب نمود که واحدهای اجداد مستقر در آبیک در قالب واحدهای تولیدی مرغ مادر فعالیت نمایند، در عین حال با عنایت به رخداد بعضی از بیماریها در صنعت طیور کشور و افزایش ریسک و هزینه های فارم اجداد شرکت تصمیم گرفت جوجه های مادری نژاد AA.PLUS را صرفا در غالب واردات برای متقاضیان از کشورهای اروپایی وارد نموده و پس از آن در ابتدای سال 1390 با توجه به بهبود شرایط و در عین حال در راستای پاسخگویی به درخواستهای روزافزون مصرف کنندگان این نژاد در رده مادری و گوشتی و با عنایت به این مهم که تامین درخواستها و پاسخگویی به استقبال تمامی مصرف کنندگان از طریق واردات میسر نبود، شرکت اجداد ارم در تلاشی مضاعف با واردات گله جدید اجداد AA.PLUS در فارم ساری اقدام به جوجه ریزی نموده و هم اکنون با بهره برداری از تکنولوژی روز دنیا و با استفاده از تیم کارشناسی مجرب، توان تولید و تحویل جوجه یکروزه مادری نژاد AA.PLUS را با بهترین کیفیت ممکن دارا می باشد. امید است با توسعه دامنه فعالیت بتوانیم نیاز رو به تزاید بازار به نژاد پلاس را پاسخگو باشیم.