شارکول زوفاکپ

زوفا پرنیان پارس
کپسول ذغال فعال خوراکی
کپسول ذغال فعال خوراکی جهت رفع مسمومیت های دارویی و دیگر انواع سموم استفاده شده و مانع جذب سیستمیک آنها می شود. ذغال فعال در دستگاه گوارش بدون اینکه جذب یا متابولیزه گردد، عمل می کند. ذغال به دلیل دارا بودن سطح تماس وسیع و منافذ زیاد، طی 4مرحله جذب، فیلتراسیون مکانیکی، تبادل یونها و اکسیداسیون موجب دفع سموم و توکسین ها از دستگاه گوارش می شود.
مشخصات محصول
کپسول شارکول یک دتوکسیفایر حاوی ذغال (شارکول) با منشا طبیعی از درخت بلوط می باشد. به طور مختصر، شارکول طی یک روند مکانیکی به ذرات موجود در مایعات دستگاه گوارش متصل شده (مرحله جذب) و سپس ذرات جامد معلق متصل به شارکول از فاز مایع عبور کرده و جداسازی می شود. در مرحله بعدی تبادل یون به دلیل وجود هر دو شارژ مثبت و منفی در سطح ذرات شارکول، طی یک واکنش برگشت پذیر، یونهای آزاد را جذب و تبادل می کند. در مرحله نهایی به دنبال اکسیداسیون سطحی ذرات شارکول با مواد اکسید شده موجود در دستگاه گوارش، سموم را از از بدن دفع می کند.
سایز منافذ ذغال موجود در این مکمل به گونه ای است که انتروتوکسین های تولید شده توسط باکتریهای مضر و مایکوتوکسین ها را به دام انداخته (جذب و از بدن دفع می کند) ولی مولکولهای کوچکتر مثل ویتامین ها و مواد مغذی (ریز مغذی ها) را به هیچ عنوان جذب نمی کند.
لازم به ذکر است این محصول تحت لیسانس شرکت آلفاتک فرانسه (بزرگترین تولید کننده مکمل های دامی در سطح اروپا) تولید شده و کلیه مواد اولیه مصرفی با بهترین کیفیت از این کشور میباشد.

موارد مصرف
رفع مسمومیت های دارویی
دفع سموم خوراکی از دستگاه گوارش
جذب و دفع مایکوتوکسین ها
جذب و دفع توکسین های باکتریایی
درمان کمکی در موارد سوهضم
مزایای استفاده از کپسول خوراکی
دوز درمانی پیشنهادی مناسب بوده و جهت رفع مشکلات گوارشی دام کافی میباشد. 
استفاده از این محصول ساده بوده و در مدت زمان کوتاهی قابل تجویز است
کاملا برای دام بی خطر و بدون عوارض جانبی است
دوره ی پرهیز از مصرف ندارد
بدون طعم نامطبوع
نحوه و دوز مصرف
هر کپسول با استفاده از دستگاه بلوس خوران به دام مورد نظر خورانده می شود.
در موارد بروز اختلالات گوارشی و یا ابتلا به مسمومیت ها 1عدد کپسول به دام هدف تجویز می گردد و در صورت نیاز 12 تا 24 ساعت بعد تکرار می شود.
بسته بندی
12 کپسول 50 گرمی که در یک جعبه ی یونولیتی بسته بندی شده است.
شرایط نگهداری
در دمای 25-15 درجه ی سانتیگراد و رطوبت 60-40 درصد نگهداری شود.