SYNCROSTIM 500 IU- هورمون تزریقی ECG

سواپارس

ترکیب:

Active Substance:

Equine serum Gonadotrophin (ECG, formely Known as PMSG): 500 IU

Solvent vial contains:

Benzyl alchol: 16.5mg/ml

Sodium chloride: 9mg

Water for injection: 1ml

موارد مصرف: در گاوها (گاوهای بالغ و تلیسه‏ ها) و گوسفند‏ان غیرسیکلیک (میش‏های بالغ و بره میش‏ها):

القاء و همزمانی فحلی و تخمک‏ گذاری. همراه با پروژستاژن‏ها استفاده شود.

خصوصیات فارماکودینامیکی:

گنادوتروپین کوریونیک اسبی (eCG) یک گلیکوپروتئین بزرگ مترشحه در خلال آبستنی در مادیان بوده و ساختار آن شبیه هورمون‏های گنادوتروپینی اندوژن LH و FSH می‏باشد.

eCG اثرات خود را بر روی گیرنده ‏های LH و FSH سلول‏های هدف که در گنادها هستند اعمال می‏کند: در ماده‏ ها، eCG از بلوغ فولیکول‏های تخمدان با تحریک رشد و تکامل فولیکول‏های آنترال حمایت می‏کند. در گوسفندان و نیز در گاو‏های ماده غیرسیکلیک، استفاده از eCG پس از همزمانی فحلی با پروژستاژن توصیه می‏شود: eCG بلوغ فولیکول و نرخ تخمک‏ گذاری را بهبود داده و اجازه همزمانی تخمک ‏گذاری را می‏دهد.     

واکنش‏های نامطلوب: eCG در سایر حیوانات به غیر از تک‏سمیان، یک پروتئین اگزوژن محسوب می‌شود.  بنابراین، ممکن است واکنش‏های آنتی ‏ژن-آنتی ‏بادی ایجاد شود. در موارد بسیار نادر، تزریقات مکرر eCG می‏تواند باعث شوک آنافیلاکسی شود. در صورت مشاهده هرگونه اثرات جدی یا اثراتی که در این مجموعه ذکر نگردیده است به دامپزشک خود اطلاع دهید.

گونه‏ های هدف: گاو و گوسفند.

روش، دوز و نحوه مصرف: تزریق عضلانی.

500 IU از پودر لیوفیلیزه eCG را با ml2 حلال حل کرده و تا حل شدن کامل، آن را به هم زده تا محلول یکنواختی به‌دست آید. هورمون فوق باید پس از خارج کردن پروژسترون داخل واژنی تزریق شود. هورمون eCG را پس از حل کردن بلافاصله باید استفاده کرد. 

دوره پرهیز مصرف: ندارد. هم‌چنین در طی درمان مصرف گوشت و شیر برای انسان مشکلی ندارد.

موارد هشدار: در زمان آبستنی استفاده نشود.در مواردی که شوک آنافیلاکتیک رخ می‌دهد باید درمان‌های علامتی (آدرنالین و یا کورتیکواستروئیدها) صورت گیرد. احتیاطات لازم در هنگام مصرف رعایت شود. در موارد تزریق تصادفی به کاربر اقدامات پزشکی فوری الزامی است و پس از هر بار استفاده دست‌ها به خوبی شسته شوند. در زمان بارداری و یا کسانی که قصد بارداری داشته و یا وضعیت بارداری آنها مشخص نیست از این محصول نباید استفاده شود. در مواردی که محصول بیشتر از میزان پیشنهادی تجویز شود ممکن است احتمال دوقلوزایی در گاو و سه قلوزایی در گوسفند افزایش یابد.

شرایط نگهداری: دور از دسترس کودکان نگه‌داری شود.

بین C°8-2 و دور از نور خورشید نگهداری شود.

عمر قفسه‌ای بعد از باز شدن درب حلال: 28 روز.

بسته‌بندی: ویال‌های 5 و 10 و 25 به همراه حلال‌های 10 و 50 میلی‌لیتری

ساخت: شرکت CEVA SANTE ANIMALE فرانسه